admin On Ekim - 12 - 2011

Ankara’mızın artık yeni bir müzesi var hemde çocuklar için ..hadi çocuklar müzeye

Teknoloji Harikası “Çocuk Müzesi” Çayyolu – Ankara’da

Fransa’daki örneklerinden uyarlanan ve 16 profesör tarafından çocukların gelişimine oyun mucizesiyle katkı vermeyi amaçlayan ”Çocuk Müzesi” Ankara’da açıldı.

Teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı ve 25 ayrı senaryoyu barındıran müzede, çocuklar şantiye alanında duvar örüyor, aslına uygun TV stüdyosunda HD kameralarla program çekiyor, akustik odada çığlık atıp, playback stüdyosunda şarkıcı, hastanede doktor olabiliyor; arkeolojik kazı yapıp, dijital oyunları kendi vücutlarıyla oynayabiliyor. 4-12 yaş grubuna hitap eden müze, engelli çocuklar için de özel olarak tasarlandı.

Free Kidzz Çocuk Müzesi İşletme Müdürü Eğitim Uzmanı Yeşim Kanlıoğlu, 25 ayrı aktiviteyi bünyesinde toplayan müzenin Fransa’nın eğitim modelini temel aldığını ve 16 ayrı profesör tarafından hazırlanan eğitim programıyla ve ileri teknolojik donanımıyla özel olarak tasarlandığını anlattı.

Çocukların müzeyi ziyaretleri boyunca sadece senaryo mekanlarında beş duyularını kullanarak oyun oynadıklarını, öğrendiklerinin farkına varmadan istenen mesajları aldıklarını dile getiren Kanlıoğlu, böylece çocuklara neredeyse 1,5 yılda öğretilecek konuların bu kısa süre içinde öğretilebildiğini ifade etti.

“Burası dışa dönük bir müze. Çocuk, gördüğü her şeye dokunuyor, hissediyor ve algılıyor” diye konuşan Kanlıoğlu, “Müze, çocuğun kendini oyunda keşfetmesini sağlıyor. O yaş grubuna ilişkin müfredat desteğiyle soyut konuları somutlaştırıyor” dedi.

www.kadingozu.com
Ulaşım Telefon
Free Kidzz

Adres : Seyfi Saltoğlu Bulvarı Minasera AVM No:15/B02 Çayyolu Ankara

Related posts:

  1. Çocuklarınla Birlikte Oyun Oynayın
  2. Oyuncakların Önemi
  3. BİR çocuk doğduğu anda bir anne doğarmış
  4. Eyvah Uykum Kaçtı
Kategoriler: Etkinlikler Duyurular

Yorum bırakın

Reklamlar
Hediye Demeti

Arama

Günlüğümden

yok60

Bebek-Sünnet Çikolatası Arıyorsanız

Arkadaşlarımın doğumgününde  kullanılmak üzere farklı  hediye ararken bulduk .Farklı ve kişiye özel bir hediye olsun istiyorduk.özel günlerde kullanılan bu çikolatalar gerçekten cok lezzetli …Bu ürünlerden sipariş vermek isterseniz www.kisiyeozelcikolata.com bakabilirsiniz. Sünnet ,doğum ,baby shower ve doğum günlerinde kullanabileceğiniz özel bir hediye

Legoland_02

Çocuklarınıza Özel Yurtdışı Geziler Arıyorsanız

Legoland parkları Almanya,Danimarka ve Amerika’da bulunuyor.Legoland Danimarka kökenlidir.Tam biz çocuklar için annemle yazın ne yapsak diye düşünürken burayı bulduk Aslında Paris Disneyland gitmeyi planlıyorduk bakalım .Ankara’da acente uygun fiyatlı tur bulduk bakalım gidebilecek miyiz ?

pariste-cilgin-macera-3d-32

Pariste Çılgın Macera

Haftasonu Pariste Çılgın maceraya gittik .İşin doğrusu pek sevmedim 6-7 yaş grubuna uygun bir çizgi film değilmiş neden mi ;çizgi film içerisinde  kırmızı gözlü bir böcek var o çıktıktan sonra çok korktum ve annem ve kuzenimle sinemada cıktık..cok ürkütücüydü keşke bileti satan abla bu filmi bize uygun olmadıgını soyleseydi.

sundback12-hp

google Femuar Logosu ne demek ki :)

bu sabah google actiginizda farklı bir görüntü ile karşılastınız ..merak ettim.Google femuarın mucidini unutmamış..Google fermuarın mucidi olarak bilinen Gideon Sundback’in 132. doğum günü için özel bir logo yani doodle yayınladı. Anasayfada Google logosu üzerinde bulunan fermuara tıklayınca fermuar açılıyor ve Sundback hakkında bilgiler yer alan sayfalara ulaşıyorsunuz…GİDEON SUNDBACK KİMDİR Gideon Sundback (24 Nisan 1880, İsveç [...]

Dr-Seuss-The-Lorax-0

Loraks Mutlaka Gitmelisiniz

Bu akşam kuzenim Merve ve Esin Teyze ile birlikte Loraks gittim.Çok güzeldi.Bizlere vermek istediği mesajı öyle güzel anlatmış ki seyrederken kesinlikle zevk alarak izleyeceksiniz. Çevrenin ağacın hayatımız için ne kadar önemli olduğunu anlatıyor Kısacası film özeti şöyle : Ted hayallerindeki kızın ilgisini çekmesini sağlayabilecek tek şeyi aramaktadır. Gencin bu şeyi bulmak için, dünyasını korumak üzere [...]

IMG01487-20111217-1649

Haftasonu Çikolata Kursu

Annemle birlikte  BiscottiMIA çikolata kursuna katıldık.Tek erkek olmama rağmen çok eğlendim. Gulin Abla  bize kurabiye öğretti. Gamze Abla  da bize çikolata yapmayı öğretti.Çok güzel bir yer katılımcı sayısı az olduğu daha zevkli ve çikolatalarımız ,kurabiyelerimiz kendimiz yaptık.Kesinlikle tavsiye ederim.

Twitter Mesajları

No public Twitter messages.